Dlaczego wizytówka to dobra reklama?

on in Wizytówki Warszawa

Wizytówki są niedoceniane. Takie jest moje skromne zdanie. W czasie globalizacji, popularności internetu i różnego rodzaju mediów zapominamy o reklamie z ust do ust. Coraz rzadziej idziemy na jakość reklamy oraz specyficznego odbiorcę, a coraz częściej idziemy na ilość odbiorców, którzy o nas usłyszą. Ani jedno, ani drugie nie jest to złe podejście, jednak bez siebie niestety nie mogą istnieć. W tym przypadku nie poleca się brać tylko jednego sposobu reklamy. Tak się właśnie składa, że może nas to zapędzić w kozi róg.

Dobra reklama = jakość + ilość

Wizytówka to wyraz szacunku oraz element, który może pozostawić po nas dobry wizerunek i zapieczętować już wywołane emocje u rozmówcy. W niektórych branżach usługowych takich jak bankowość, bez dobrej wizytówki się po prostu nie obejdzie. Są oczywiście ich wiele rodzai. Najczęściej w 2015 roku pracodawcy dla osób na stanowiskach kierowniczych proponowali tworzenie kilkuwarstwowych wizytówek, często z wydrukiem dwustronnym. To powodowało, że wizytówka ta jest ładniejsza, a co za tym idzie jest to jeszcze lepsza reklama firmy. Ten typ reklamy to oczywiście jakość.

Ilościową reklamą może być internet i pozycjonowanie się w takich wyszukiwarkach jak Google, czy też kupowanie reklam na Facebooku i innych portalach tematycznych. W tym przypadku nie ma już tej bezpośredniej interakcji, ale zawsze jest to dobry re marketing starych klientów oraz przyciąganie jeszcze niezdecydowanych młodych. To ma swoje plusy i minusy, ale najważniejszą cechą jest to, że to mało kosztuje.

Jaki jest morał z tej krótkiej bajki? Nie wkupisz się w rynek bez dobrej wizytówki, tak samo jak bez dobrej reklamy w internecie, w mediach, czy też na lokalnych imprezach i tak dalej. Wszystko musi być po trochu, ponieważ jeśli postawimy tylko na jeden sposób może się okazać, że nagle nie uda nam się przyciągnąć pełnej liczby odbiorców.

6 Responses to “Dlaczego wizytówka to dobra reklama?”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.