Jakie są dwa najważniejsze rodzaje druku?

on in Historia, Przy herbacie

Zanim drukarnia Warszawa zostanie naszym oficjalnym celem w celu wydrukowania na kartce papieru A4 wizytówek to zacznijmy od tego, aby poznać rodzaje druku jakie oferują nam właśnie takie drukarkie. W aktualnej rzeczywistości wyróżniamy głównie dwa typy druku jest to – druk atramentowy oraz laserowy. Obydwa jeszcze w latach 90-siątytych były na podobnym poziomie. Który teraz przybiera pozycję lidera i co będzie za kilkanaście lat?

Tani druk

Wiele firm oferuje bardzo niskie ceny w zamian za wydrukowanie większej liczby kartek od konkurencji. Musimy tutaj zauważyć, że takie firmy często nie dbają o jakość, a używane przez nie tusze są po prostu najtańsze jakie znaleźli, które niekoniecznie nawet sprawdzają się w tym rodzaju drukarek. Należy zatem zwracać na to uwagę jak wygląda chociażby same biuro, ponieważ już po tym rozpoznamy, czy firma bardzo oszczędza.

Druk atramentowy

Rozpoczniemy sobie od prawdziwej perełki poprzenich lat. Do dzisiejszego czasu ten druk jest obecny w większości domów. Zamienniki do drukarek często kosztują do 3 x taniej od tych laserowych. Druk atramentowy niestety może się rozmywać, a co za tym idzie musi być tłoczony w wysokich temperaturach. Dlatego też wyjmując kartki z takiej drukarki może się okazać, że po prostu wręcz się poparzymy.

Druk laserowy

Ten kto uważa, że w obecnej sytuacji druk atramentowy jest lepszy od cyfrowego jest w błędzie. Sam druk laserowy oprócz szybkości druku i wysokości cen się za bardzo nie wyróżniał. Do czasu. Do czasu, aż wielkie koncerny zatrudniające setki ludzi nie zainteresowały się oczywiście drukiem laserowym. Druk ten został wynaleziony w 1977 roku dzięki inicjatywie zbudowania pierwszej drukarki, która wydrukuje przeszło 120 stron na minutę i nie będzie wielka jak fabryka. Można powiedzieć, że w tym roku właśnie został stworzony taki „personalny” druk, aczkolwiek w najtańszej wersji kosztował on grubo ponad ćwierć miliona, czyli troszkę za dużo. Technologia idzie jednak do przodu, a druk laserowy to ewidentny kierunek na kolejne dziesięć lat.

6 Responses to “Jakie są dwa najważniejsze rodzaje druku?”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.