Ranking top 2 tanich drukarek

on in Coś więcej, Historia

Zanim zaczniecie się zastanawiać, dlaczego wybrałem dla was tylko dwa egzemplarze drukarek do pokazania chciałbym zauważyć, że rynek ten się rozwija i co roku drukarki są tańsze wraz ze swoim tuszem oraz co oczywiste akcesoriami. Drukarka w domach ma służyć tylko do – drukowania i to raz na czas. Jak sprawa wygląda w biurze? Drukarka obrywa codziennie drukując niebywałe liczby stron. Uwierzcie, że dla żadnego sprzętu taka zabawa to nie jest przyjemność.

TOP 2, czyli …

Tani i droższy. Wybrałem mało znaną markę kontra wielki moloch HP. To firma, która zatrudnia przeszło ponad 240 tysięcy osób! Nie jest to oczywiście liczba osób zatrudnionych w krajach dopiero rozwijających się. Niejedni z nich zarabiają ponad 10 tysięcy dolarów na miesiąc. Jest to oczywiście niebywałe sumy dla nas – Polaków. Tańsza zaś marka to przykład niedrogiej drukarki dla niewymagających. To tak samo jak – drukarnia warszawa, a drukarnia na totalnych przedmieściach. Są nieporównywalnie droższe, bądź tańsze, zaś jakością różnią się niewiele. Ale za lepszą jakość – się płaci!

HP LaserJet P1102, a Ricoh SP 112

Pierwszy produkt przedstawiony powyżej reprezentuje czarno-białe drukarki z klasy premium dla użytkowników domowych. Drukuje bardzo szybko, tak więc na upartego w biurze te długo wytrzyma. Oferuje w formacie A5 niesamowitą rozdzielczość, a co najważniejsze jest zbudowana z najwyższej jakości materiałów. Niestety jeden toner kosztuje ponad 250 złotych – mówię tutaj oczywiście oryginalnym. Zamiennik zaś kosztuje przeszło 30 złotych, czyli niebagatelnie mniej. Ricoh to drukarka, która drukuje „wystarczająco” w najważniejszych formatach jakie będą nam potrzebne A4, A5 itd. Jest to dobrej jakości sprzęt, choć nie tak dobry jak od HP. Drukuje wolniej, lecz koszt takiego prywatnego dzieła to zaledwie 230 złotych. Tusz jest znacznie tańszy, tak samo jak zamienniki.

6 Responses to “Ranking top 2 tanich drukarek”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.