Na co uważać przy zakupie wizytówek

on in Wizytówki Warszawa

wizytówkiNa co dzień zajmuję się w dużej mierze otrzymywaniem wizytówek 😉 A zaś z drugiej strony równie często je daję klientom. Jest to zrozumiały zabieg marketingowy. Jeśli zadbamy o naszego klienta również poprzez obdarowywanie go różnymi dodatkowymi gratyfikacjami to on odwdzięczy się dla nas kupując jeszcze i jeszcze więcej. Dziś o tym na co zwracać uwagę przy zakupie wizytówek oraz zlecaniu projektu graficznego/druku.

Zawsze sprawdzaj

Idąc na kurs prawa jazdy zaczniemy się uczyć od tego iż istnieje coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania. Postępując zgodnie z tą zasadą powinniśmy za każdym razem sprawdzać wykonane dla nas dzieło. Może się okazać, że wiele ważnych elementów pominęliśmy w umowie i czasami będzie to prawnie tylko nasza wina. Wizytówki to przedmiot na którym mało osób się zna, a każdy chce to mieć jak najszybciej, ponieważ klient => pieniądz. Drukarnia Warszawa w tym przypadku będzie miała zatrzęsienie klientów zaś twoje wizytówki będą traktowane odgórnie. Oto 3 najważniejsze rzeczy na które warto uważać.

Grubość papieru

Jak myślicie dlaczego niektóre wizytówki ciężko się trzyma w portfelu? Czy mięliście kiedyś taką sytuację, że wizytówka po spacerze w parku wróciła cała zniszczona i nie mieliśmy czego dać naszym klientom, czy też kontrahentom? Domyślam się, że tak. Oszukiwanie na grubości druku to powszechna technika drukarni. Nie jest to nic nowego. Oczywiście nie możemy wrzucać wszystkich kotów do jednego worka. Tak jak i ludzie – są dobre firmy i złe.

Technika druku

Wiele z was może tego nawet nie wiedzieć, ale istnieje wiele technik druku. To w głównej mierze od nich zależy cena naszego produktu. Jeśli nasz wykonawca poszczyci się i użyje gorszej jakości techniki na starej maszynie może się okazać, że nasze wizytówki nie będą wyglądać idealnie. O co chodzi? Otóż druk to element precyzyjny. Wizytówka nie może być rozmazana, ani nie zawierać śladu druku. W starych modelach często atrament się gubi i trafia na nie to miejsce, które powinno. Radziłbym na to zwracać uwagę!

Tonery/Tusze

Jest to kolejny kluczowy element ceny. Tak jak w przypadku starych maszyn atrament z potocznego „zamiennika” może się nierównomiernie wylewać. Dojdzie do takiej sytuacji w który część wizytówek nie będzie się nadawać do niczego, zaś druga część, będzie częściowo rozmazana, czy też pod światło wizytówka nie będzie się tak mienić.

8 Responses to “Na co uważać przy zakupie wizytówek”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.