Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/virt106340/domains/swiat-wizytowek.eu/public_html/wp-content/themes/infiword/library/cleanup.php:7) in /home/virt106340/domains/swiat-wizytowek.eu/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Swiat-wizytowek.eu http://www.swiat-wizytowek.eu Wszystko o wizytówkach i nie tylko Thu, 22 Oct 2015 12:54:33 +0000 pl-PL hourly 1 Na co uważać przy zakupie wizytówek http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/na-co-uwazac-przy-zakupie-wizytowek/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/na-co-uwazac-przy-zakupie-wizytowek/#comments Tue, 15 Sep 2015 21:04:53 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=50
Read More ]]>
wizytówkiNa co dzień zajmuję się w dużej mierze otrzymywaniem wizytówek 😉 A zaś z drugiej strony równie często je daję klientom. Jest to zrozumiały zabieg marketingowy. Jeśli zadbamy o naszego klienta również poprzez obdarowywanie go różnymi dodatkowymi gratyfikacjami to on odwdzięczy się dla nas kupując jeszcze i jeszcze więcej. Dziś o tym na co zwracać uwagę przy zakupie wizytówek oraz zlecaniu projektu graficznego/druku.

Zawsze sprawdzaj

Idąc na kurs prawa jazdy zaczniemy się uczyć od tego iż istnieje coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania. Postępując zgodnie z tą zasadą powinniśmy za każdym razem sprawdzać wykonane dla nas dzieło. Może się okazać, że wiele ważnych elementów pominęliśmy w umowie i czasami będzie to prawnie tylko nasza wina. Wizytówki to przedmiot na którym mało osób się zna, a każdy chce to mieć jak najszybciej, ponieważ klient => pieniądz. Drukarnia Warszawa w tym przypadku będzie miała zatrzęsienie klientów zaś twoje wizytówki będą traktowane odgórnie. Oto 3 najważniejsze rzeczy na które warto uważać.

Grubość papieru

Jak myślicie dlaczego niektóre wizytówki ciężko się trzyma w portfelu? Czy mięliście kiedyś taką sytuację, że wizytówka po spacerze w parku wróciła cała zniszczona i nie mieliśmy czego dać naszym klientom, czy też kontrahentom? Domyślam się, że tak. Oszukiwanie na grubości druku to powszechna technika drukarni. Nie jest to nic nowego. Oczywiście nie możemy wrzucać wszystkich kotów do jednego worka. Tak jak i ludzie – są dobre firmy i złe.

Technika druku

Wiele z was może tego nawet nie wiedzieć, ale istnieje wiele technik druku. To w głównej mierze od nich zależy cena naszego produktu. Jeśli nasz wykonawca poszczyci się i użyje gorszej jakości techniki na starej maszynie może się okazać, że nasze wizytówki nie będą wyglądać idealnie. O co chodzi? Otóż druk to element precyzyjny. Wizytówka nie może być rozmazana, ani nie zawierać śladu druku. W starych modelach często atrament się gubi i trafia na nie to miejsce, które powinno. Radziłbym na to zwracać uwagę!

Tonery/Tusze

Jest to kolejny kluczowy element ceny. Tak jak w przypadku starych maszyn atrament z potocznego „zamiennika” może się nierównomiernie wylewać. Dojdzie do takiej sytuacji w który część wizytówek nie będzie się nadawać do niczego, zaś druga część, będzie częściowo rozmazana, czy też pod światło wizytówka nie będzie się tak mienić.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/na-co-uwazac-przy-zakupie-wizytowek/feed/ 8
Jak odbywa się produkcja gazet? http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/jak-odbywa-sie-produkcja-gazet/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/jak-odbywa-sie-produkcja-gazet/#comments Tue, 15 Sep 2015 20:50:26 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=46
Read More ]]>
Produkcja gazet w XXI wieku nie jest już taka mozolna i pracochłonna jak w przypadku wieku poprzedniego. Dzisiaj zajmiemy się ciekawym tematem, czyli produkcją gazet. W skrócie porozmawiamy sobie o każdym elemencie składającym się na druk.

Projekt graficzny

gazetaZanim właściciel domniemanej gazety, czy też tygodnika zacznie stawiać swoje pierwsze kroki w tym biznesie musi iść do grafika. Ładny i niezbyt rozbudowany szablon graficzny, który użyjemy do naszej gazety kosztować nas będzie w granicach 1000 złotych. Wszystko oczywiście zależy od naszych wymogów. Jeśli chcemy, aby nasza gazeta co wydruk miała inną oryginalną szatę graficzną z obrobionymi zdjęciami to w przypadku szablonu z 12 kartek zapłacimy w granicy 300 zł/nakład. Graficy powinni opierać się na gotowym już egzemplarzu i go ulepszać co wydanie, zmieniać kolorystykę itd. Lepsze szablony to kwoty rzędu 4000 złotych.

Redaktorzy, pracownicy, prezesi

Czyli po prostu cała garść osób odpowiedzialnych za to, aby gazeta wyglądała na taką jaką ma wyglądać. Ważne jest w tym przypadku, aby pracownicy dobrze znali założenia swojej gazety oraz oprogramowania, które na co dzień jest używane w pracy. To pozwoli zaoszczędzić pieniądze i zainwestować więcej w druk.

Drukarnia i podpisanie umowy

Drukarnia nie może być byle jaka. Najlepiej, aby nasza gazeta była drukowana na drukarce rolkowej. W tym przypadku za nakład o gramaturze 90 gramów, czyli 12 stron A4 musielibyśmy zapłacić przy 5 000 egzemplarzy średnio 23 grosze. Wszystko to jest uzależnione od miejsca drukarni, kursu walut oraz co najważniejsze nakładu. Zgodnie z zasadą im więcej tym taniej za sztukę. Wyobraźcie sobie, że za 100 000 egzemplarzy drukowanych codziennie zapłacimy średnio 7 groszy za egzemplarz 12 stronicowy! Jest to niewyobrażalnie dobra inwestycja. Pytanie jest zasadnicze – Kto to kupi?

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/jak-odbywa-sie-produkcja-gazet/feed/ 5
Raczkujący druk http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/raczkujacy-druk/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/raczkujacy-druk/#comments Tue, 15 Sep 2015 14:28:34 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=40
Read More ]]>
Druk to wszechobecny element kultury Europejskiej jak i całego świata. Papier, czy papirus, czy też późniejsze odmiany druku rozchodziły się po świecie za czasów historycznych z różną prędkością. Dla przykładu papirus w historii Europy północnej obecny jest dopiero po tym jak wikingowie zaczęli rabować uprzednio zdobyte wioski. W reszcie Europy występował już jednak papier tak więc nigdy nie mamy możliwości określenia czasu wynalezienia oraz rozpowszechnienia danego dzieła w szerszym tego słowa znaczeniu.

Pierwsze zalążki pod druk

zdobienia stemplami

zdobienia stemplami

W Egipcie 2400 lat przed naszą erą zostały wynalezione stemple, dzięki którym w łatwy sposób mogliśmy wykonywać ozdoby na ścianach świątyń jak i piramid Egipskich. Był to wtedy wielki przełom, ponieważ zdobienie ścian w piramidach przebiegało znacznie szybciej i nie potrzeba było aż tak wielu osób do tego zabiegu.

Kolejnym przełomowym momentem w karierze druku oraz samej historii było wynalezienie papirusu. to właśnie dzięki niemu możemy się cieszyć takimi dziełami jak Stary Testament. Kolejnym krokiem w historii było dobijanie przez Greków na tkaninach różnorodnych znaków oraz upiększeń. II wiek prze naszą erą na bliskim wschodzie to również dla nas wynalazek pergaminu, czyli jeszcze tańszej i trwalszej wersji ówczesnego papirusu. Warto by zwrócić uwagę, że przed tym faktem 500 lat wcześniej w Chinach został stworzone pojedyncze ruchome znaki odlewane z brązu, którymi można było pisać pojedyncze zdania w bardzo krótki okres czasu.

Od papieru czerpanego już z górki …

Gdybym miał za zadanie przedstawić wam rozwój druku oraz samego piśmiennictwa wraz z potrzebnymi do tego celu materiałami powiedział bym, że od 105 roku naszej ery karuzela zaczęła się kręcić. Nie mamy prawa porównywać rozwoju druku wraz z pismem przed naszą erą a w naszej erze. To tak jakbyśmy porównywali tempo biegu żółwia do konia. Są to wartości i wynalazki nie do porównania. Wszystko to z powodu coraz większej wiedzy o uprawie roli, tworzeniu surowców, czy też innych aspektów życia codziennego.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/15/raczkujacy-druk/feed/ 7
Ranking top 2 tanich drukarek http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/ranking-top-2-tanich-drukarek/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/ranking-top-2-tanich-drukarek/#comments Sat, 12 Sep 2015 14:28:15 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=25
Read More ]]>
Zanim zaczniecie się zastanawiać, dlaczego wybrałem dla was tylko dwa egzemplarze drukarek do pokazania chciałbym zauważyć, że rynek ten się rozwija i co roku drukarki są tańsze wraz ze swoim tuszem oraz co oczywiste akcesoriami. Drukarka w domach ma służyć tylko do – drukowania i to raz na czas. Jak sprawa wygląda w biurze? Drukarka obrywa codziennie drukując niebywałe liczby stron. Uwierzcie, że dla żadnego sprzętu taka zabawa to nie jest przyjemność.

TOP 2, czyli …

Tani i droższy. Wybrałem mało znaną markę kontra wielki moloch HP. To firma, która zatrudnia przeszło ponad 240 tysięcy osób! Nie jest to oczywiście liczba osób zatrudnionych w krajach dopiero rozwijających się. Niejedni z nich zarabiają ponad 10 tysięcy dolarów na miesiąc. Jest to oczywiście niebywałe sumy dla nas – Polaków. Tańsza zaś marka to przykład niedrogiej drukarki dla niewymagających. To tak samo jak – drukarnia warszawa, a drukarnia na totalnych przedmieściach. Są nieporównywalnie droższe, bądź tańsze, zaś jakością różnią się niewiele. Ale za lepszą jakość – się płaci!

HP LaserJet P1102, a Ricoh SP 112

Pierwszy produkt przedstawiony powyżej reprezentuje czarno-białe drukarki z klasy premium dla użytkowników domowych. Drukuje bardzo szybko, tak więc na upartego w biurze te długo wytrzyma. Oferuje w formacie A5 niesamowitą rozdzielczość, a co najważniejsze jest zbudowana z najwyższej jakości materiałów. Niestety jeden toner kosztuje ponad 250 złotych – mówię tutaj oczywiście oryginalnym. Zamiennik zaś kosztuje przeszło 30 złotych, czyli niebagatelnie mniej. Ricoh to drukarka, która drukuje „wystarczająco” w najważniejszych formatach jakie będą nam potrzebne A4, A5 itd. Jest to dobrej jakości sprzęt, choć nie tak dobry jak od HP. Drukuje wolniej, lecz koszt takiego prywatnego dzieła to zaledwie 230 złotych. Tusz jest znacznie tańszy, tak samo jak zamienniki.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/ranking-top-2-tanich-drukarek/feed/ 6
Wizytówka sposobem na wzrost http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/wizytowka-dobra-reklama/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/wizytowka-dobra-reklama/#comments Sat, 12 Sep 2015 14:28:09 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=28
Read More ]]>
Historia wizytówki rozpoczyna się w XV wieku, dzięki cesarzowi, który po wynalezieniu prostego sposobu na produkcję papieru nakazał każdej osobie w rządzie posiadać własną wypisaną ręcznie wizytówkę. Co miało to dać? Urzędnicy jako mało którzy potrafili w Chinach pisać. Tym samym posiadanie takiej wizytówki było pewnością, że ta osoba sprawuje ten urząd na którym mówi, że jest. Proste i użyteczne nie prawda?

Kiedy wizytówka zyskała miano reklamy? A to przestrzeń kilku wieków później, gdy to już 100 lat po tym była, aż w Niemczech wyprodukowano pierwszą wizytówkę maszynowo. Dzięki temu już 100 lat później w XIX wieku mogliśmy się cieszyć tanim wydrukiem oraz prestiżem jaki nosiła ze sobą wizytówka darowana przy każdym większym spotkaniu biznesowym.

Dobra reklama = dobre wrażenie

Dobre wrażenie to fundamentalne podstawy marketingu bez których nie ma mowy o zawiązaniu skutecznej i najbardziej zyskownej operacji jaką sobie założymy. Brak dobrego wrażenia to również pieniądze wydane w błoto wraz z czasem jaki na to poświęcamy. Dlatego też wizytówki są jedną z tych rzeczy, które powinny brać udział w każdym ważniejszym spotkaniu. Potwierdzają one nasz wizerunek, utrwalają to iż jesteśmy solidni, a co najważniejsze dbamy o każdego z klientów. Taki wizerunek może nam tylko zaowocować sukcesem oraz wyższymi zarobkami jak się domyślacie.

Jakość

Czym byłaby wizytówka ze słabą jakością? Niczym. I właśnie dlatego chciałbym zauważyć iż jakość w obecnych czasach jest najważniejsza. Posiadając dobrą wizytówkę możesz zrobić 1-0, zaś jeśli posiadasz starą i wymiętą wizytówkę to sam sobie strzelisz bramkę prędzej czy później! Pamiętaj, że jakość się liczy! Papier musi być odpowiednio grubszy, zaś druk lepszy.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/wizytowka-dobra-reklama/feed/ 6
Dlaczego wizytówka to dobra reklama? http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/dlaczego-wizytowka-to-dobra-reklama/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/dlaczego-wizytowka-to-dobra-reklama/#comments Sat, 12 Sep 2015 14:28:06 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=27
Read More ]]>
Wizytówki są niedoceniane. Takie jest moje skromne zdanie. W czasie globalizacji, popularności internetu i różnego rodzaju mediów zapominamy o reklamie z ust do ust. Coraz rzadziej idziemy na jakość reklamy oraz specyficznego odbiorcę, a coraz częściej idziemy na ilość odbiorców, którzy o nas usłyszą. Ani jedno, ani drugie nie jest to złe podejście, jednak bez siebie niestety nie mogą istnieć. W tym przypadku nie poleca się brać tylko jednego sposobu reklamy. Tak się właśnie składa, że może nas to zapędzić w kozi róg.

Dobra reklama = jakość + ilość

Wizytówka to wyraz szacunku oraz element, który może pozostawić po nas dobry wizerunek i zapieczętować już wywołane emocje u rozmówcy. W niektórych branżach usługowych takich jak bankowość, bez dobrej wizytówki się po prostu nie obejdzie. Są oczywiście ich wiele rodzai. Najczęściej w 2015 roku pracodawcy dla osób na stanowiskach kierowniczych proponowali tworzenie kilkuwarstwowych wizytówek, często z wydrukiem dwustronnym. To powodowało, że wizytówka ta jest ładniejsza, a co za tym idzie jest to jeszcze lepsza reklama firmy. Ten typ reklamy to oczywiście jakość.

Ilościową reklamą może być internet i pozycjonowanie się w takich wyszukiwarkach jak Google, czy też kupowanie reklam na Facebooku i innych portalach tematycznych. W tym przypadku nie ma już tej bezpośredniej interakcji, ale zawsze jest to dobry re marketing starych klientów oraz przyciąganie jeszcze niezdecydowanych młodych. To ma swoje plusy i minusy, ale najważniejszą cechą jest to, że to mało kosztuje.

Jaki jest morał z tej krótkiej bajki? Nie wkupisz się w rynek bez dobrej wizytówki, tak samo jak bez dobrej reklamy w internecie, w mediach, czy też na lokalnych imprezach i tak dalej. Wszystko musi być po trochu, ponieważ jeśli postawimy tylko na jeden sposób może się okazać, że nagle nie uda nam się przyciągnąć pełnej liczby odbiorców.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/dlaczego-wizytowka-to-dobra-reklama/feed/ 6
Jakie są dwa najważniejsze rodzaje druku? http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/jakie-sa-dwa-najwazniejsze-rodzaje-druku/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/jakie-sa-dwa-najwazniejsze-rodzaje-druku/#comments Sat, 12 Sep 2015 14:27:59 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=26
Read More ]]>
Zanim drukarnia Warszawa zostanie naszym oficjalnym celem w celu wydrukowania na kartce papieru A4 wizytówek to zacznijmy od tego, aby poznać rodzaje druku jakie oferują nam właśnie takie drukarkie. W aktualnej rzeczywistości wyróżniamy głównie dwa typy druku jest to – druk atramentowy oraz laserowy. Obydwa jeszcze w latach 90-siątytych były na podobnym poziomie. Który teraz przybiera pozycję lidera i co będzie za kilkanaście lat?

Tani druk

Wiele firm oferuje bardzo niskie ceny w zamian za wydrukowanie większej liczby kartek od konkurencji. Musimy tutaj zauważyć, że takie firmy często nie dbają o jakość, a używane przez nie tusze są po prostu najtańsze jakie znaleźli, które niekoniecznie nawet sprawdzają się w tym rodzaju drukarek. Należy zatem zwracać na to uwagę jak wygląda chociażby same biuro, ponieważ już po tym rozpoznamy, czy firma bardzo oszczędza.

Druk atramentowy

Rozpoczniemy sobie od prawdziwej perełki poprzenich lat. Do dzisiejszego czasu ten druk jest obecny w większości domów. Zamienniki do drukarek często kosztują do 3 x taniej od tych laserowych. Druk atramentowy niestety może się rozmywać, a co za tym idzie musi być tłoczony w wysokich temperaturach. Dlatego też wyjmując kartki z takiej drukarki może się okazać, że po prostu wręcz się poparzymy.

Druk laserowy

Ten kto uważa, że w obecnej sytuacji druk atramentowy jest lepszy od cyfrowego jest w błędzie. Sam druk laserowy oprócz szybkości druku i wysokości cen się za bardzo nie wyróżniał. Do czasu. Do czasu, aż wielkie koncerny zatrudniające setki ludzi nie zainteresowały się oczywiście drukiem laserowym. Druk ten został wynaleziony w 1977 roku dzięki inicjatywie zbudowania pierwszej drukarki, która wydrukuje przeszło 120 stron na minutę i nie będzie wielka jak fabryka. Można powiedzieć, że w tym roku właśnie został stworzony taki „personalny” druk, aczkolwiek w najtańszej wersji kosztował on grubo ponad ćwierć miliona, czyli troszkę za dużo. Technologia idzie jednak do przodu, a druk laserowy to ewidentny kierunek na kolejne dziesięć lat.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/jakie-sa-dwa-najwazniejsze-rodzaje-druku/feed/ 6
Jak należy obchodzić się z wizytówkami? http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/jak-nalezy-obchodzic-sie-z-wizytowkami/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/jak-nalezy-obchodzic-sie-z-wizytowkami/#comments Sat, 12 Sep 2015 14:03:03 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=23
Read More ]]>
Jeśli wchodzimy do świata biznesu, musimy poznać wiele zasad, które w nim obowiązują. Dzięki znajomości tych reguł oraz biznesowego savoir-vivre, będziemy odnosić sukcesu oraz zdobywać cenne znajomości, które pomogą nam na dalszych szczeblach kariery.
Jednych z takich reguł są zasady dotyczące wizytówek i ich wymiany.
Jeśli jesteśmy na spotkaniu biznesowym i po raz pierwszy widzimy daną osobę, w ramach zapoznania się i przedstawienia, możemy dać jej właśnie naszą wizytówkę. Pamiętajmy jednak, że jeśli wiemy, iż osoba ta zajmuje o wiele wyższe stanowisko niż my, to ona powinna zainicjować tę czynność i pierwsza podać nam swoją wizytówkę.
Wizytówkę przekazać możemy również pod koniec rozmowy, jeśli chcemy poprosić, aby klient w przyszłości się z nami skontaktował.
Nie lekceważmy żadnej wizytówki, którą otrzymamy. Odbierzmy ją z szacunkiem, przeczytajmy, podziękujmy – a następnie schowajmy. Schować należy ją do specjalnego etui, wizytownika lub portfela – nigdy do kieszeni spodni. Gdy nie posiadamy przy sobie żadnych rzeczy, możemy schować ją do kieszeni marynarki lub płaszcza. Jest to bardzo istotne, w szczególności w trakcie kontaktów międzynarodowych. Świadczy o naszym szacunku do drugiej osoby i jej zawodu.

Jak powinna prezentować się wizytówka?

Jeśli zależy nam na odpowiednim wyglądzie naszej wizytówki, a także chcemy, aby była ona w standardowym formacie i zawierała wszystkie najpotrzebniejsze informacje, udajmy się do profesjonalnej firmy, która projektuje wizytówki Warszawa.
Z powodzeniem ustalimy tam wszystkie szczegóły naszego projektu, a następnie drukarnia wydrukuje nam ich określoną ilość. Zamówić możemy również specjalne etui, w którym będziemy je bezpiecznie przechowywać.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/jak-nalezy-obchodzic-sie-z-wizytowkami/feed/ 5
Jaka powinna być wizytówka? http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/dobra-wizytowka/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/dobra-wizytowka/#comments Sat, 12 Sep 2015 13:55:10 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=19
Read More ]]>
Dobra wizytówka jest niezwykle ważna. Trzeba ją mieć, żeby robić swoją pracę dobrze, skutecznie i z powodzeniem. Wykonywanie pracy bez efektów nie ma najmniejszego sensu, dlatego właśnie tak ważne jest jej wykonywanie z powodzeniem. Jeżeli nie mamy wizytówki, to jest mała szansa, że klient do nas trafi, że uda się go pozyskać. Mając i rozdając wizytówki, ta szansa znacznie rośnie.

Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, że pierwsze spotkanie z klientem, pierwszy z nim kontakt, nie zawsze przynosi sukces. Raczej, należałoby powiedzieć, że pierwsze spotkanie z klientem na pewno nie przyniesie sukcesu. Jest jak zasiane ziarno, które może zaowocować dopiero. I właśnie, gdy klient dojrzeje do skorzystania z naszych usług, będzie potrzebował pomocy, która jest w zakresie naszych usług, musi mieć punkt odniesienia z którego skorzysta. Tym punktem będzie wizytówka. Rolę wizytówki, Warszawa już dawno doceniła i rozdawane są one zawsze i wszędzie i przy każdej okazji i tak też powinno właśnie być. Klient szukając rozwiązania swojego problemu, trafia na naszą wizytówkę i dzięki temu może skorzystać z naszych usług. Jeżeli tej wizytówki by nie było i po pierwszym spotkaniu, nic by nie zostało zostawione klientowi, nie trafiłby do osoby, która ociepliła z nim kontakt i podjęła już wstępne, pierwsze rozmowy. Nie było by szansy na zrobienie interesu z tym klientem.

Jak ją zrobić?

Ważna jest też w tym wszystkim drukarnia, bo to ona przygotowuje nam to narzędzie. Trzeba tutaj dopilnować, żeby wizytówka była dobra, żeby była na poziomie, żeby zastosować dobry papier i dobry tusz, bo w przeciwnym razie jest duża szansa, że coś się takiego stanie, że nie da się nic z wizytówki odczytać i nawet jej zostawienie okaże się w efekcie bezcelowe. Nikt z nas by tego nie chciał, nikt z nas by nie chciał być w takiej sytuacji.

Musimy również pamiętać o zastosowaniu się do obecnych stylów w modzie. Wielkość naszej wizytówki nie powinna przekraczać dopuszczalnej wielkości 90×50. Jest to stosowana w większości krajów Europejskich norma.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/dobra-wizytowka/feed/ 5
Drobiazgi dla firmy http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/drobiazgi-dla-firmy/ http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/drobiazgi-dla-firmy/#comments Sat, 12 Sep 2015 13:41:31 +0000 http://www.swiat-wizytowek.eu/?p=17
Read More ]]>
Dzisiaj porozmawiamy sobie na temat reklamy. Wiele firm nie zdaje sobie sprawę z tego, że nawet najmniejszy drobiazg może zepsuć cały efekt końcowy. Do dzieła!

Reklama to narzędzie, dzięki czemu wizerunek może zostać poprawiony lub zniszczony. Trzeba pamiętać, że firma odnosi sukces za pomocą dwóch elementów. Za pomocą wizerunku i pracy. Jednakże, swoją pracą nie będzie mogła do siebie przekonać do póki nie przekona za pomocą wizerunku. Wizerunek jest pierwszym elementem, który zwraca uwagę klienta i powoduje, że klient rzeczywiście wybiera tę, a nie inną właśnie firmę. Żeby jednak wybrał naszą, musi z jakiegoś powodu  wiedzieć, że ta właśnie firma jest fachowa, jest profesjonalna i na poziomie. Z jakiegoś powodu, to tej właśnie firmie musi zaufać. Mogą do tego doprowadzić wizytówki, które wręczamy klientom podczas pierwszego spotkania, czy podczas, nawet wstępnego prezentowania swojej oferty.

Jakie więc powinny być te wizytówki oraz co powinny na sobie zawierać, żeby rzeczywiście przekonywały? Jak przygotować wizytówki, by przemawiały do klienta? Po pierwsze, na pewno kształt. Wszystkie wizytówki są prostokątne. Tak się przyjęło i tak powinno się stosować. Kreatywność w tym zakresie z pewnością nie będzie korzystna ani nie zaprocentuje na plus.

Dalej, ważne by zadbać o projekt, który zostanie na niej zamieszczony. Jakie zastosujemy kolory, jakie zastosujemy wzory, dekoracje, ozdobniki i co powinno się znaleźć, pod względem treści na takiej wizytówce. Ozdobników nie powinno być zbyt wiele, kolory powinny nawiązywać do kolorów firmy. Wszystko powinno stanowić spójną całość.

Ważne by znajdowało się tam odpowiednio dużo, ale jednocześnie nie za dużo informacji. Wizytówki Warszawa uważa za tak ważne, że przestrzeganie reguł jest dość istotne. Powinno się więc zawrzeć informacje na temat adresu, telefonu, nazwy firmy.

I oczywiście, na koniec, potrzebna będzie dobra drukarnia, która nam je wydrukuje i przygotuje.

]]>
http://www.swiat-wizytowek.eu/2015/09/12/drobiazgi-dla-firmy/feed/ 6